03.03.2021. 17:02
Postovani, Primili smo obavijest od Iskona o radovima, koji ce se odviti u ponedjeljak 8. ozujka 2021. u 20 sati. Uslijed navedenih radova ce doci do prekida mrezne povezanosti prema ... The post INFO Najava radova – Iskon, Bjelovarsko-bilogorska i Pozesko-slavonska zupanija, 8.3.2021. appeared first on CARNET .

02.03.2021. 11:02
INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021.
Postovani, U petak, 5. ozujka 2021., u vremenu izmedju 00:00 i 3:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021. appeared first on CARNET .

01.03.2021. 08:13
Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr
Početak ožujka učenicima osnovnih i srednjih škola, kao i njihovim nastavnicima i roditeljima donosi i neke novosti. Nakon deset godina postojanja dva CARNET-ova portala - Portal škole.hr  i e-lektire, dobili ... The post Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr appeared first on CARNET .

26.02.2021. 14:51
Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja
U četvrtak, 4. ožujka 2021. godine, s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen tips & tricks - Izgled i struktura tečaja". Drugi po redu ... The post Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja appeared first on CARNET .

25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .

Pismo

Pismo ministra Radovana Fuchsa na početku nastavne godine 2020./2021.

Drage učenice i učenici, zadovoljstvo mi je što vas mogu pozdraviti na početku ove nastavne godine te vam zaželjeti dobrodošlicu u školu. Želim vam školovanje koje će vas svaki dan obogaćivati znanjem i međusobnim razumijevanjem, školsko ozračje protkano prijateljstvom i poštovanjem te učitelje i nastavnike koji će vam, zajedno s roditeljima, svojim primjerom biti istinska potpora u učenju i u izboru ispravnoga puta.

S početkom nove nastavne godine brigu i odgovornost udružujemo i s roditeljima/skrbnicima za sigurnost i zdravlje njihove djece - naših učenika. Želimo tu uzajamnost i to zajedništvo prema našoj djeci i učenicima temeljiti na međusobnom prihvaćanju i poštovanju.

Pozdravljam ravnateljice i ravnatelje koji su lice škole i u čije organizacijske sposobnosti duboko vjerujemo. Oni su ti koji zajedno sa svojim najbližim suradnicima stvaraju uvjete za kvalitetan odgojno-obrazovni rad u školama. Nadam se da će ove godine biti na visokom zadatku i u organizacijskom smislu spremno odgovoriti svim izazovima s kojima ćemo se u ovoj nastavnoj godini susretati.

Pozdravljam učiteljice i učitelje, nastavnice i nastavnike i stručne suradnice i suradnike koji su, zajedno s ravnateljicama i ravnateljima, nositelji i promicatelji pozitivnih promjena u školama. Vi ste ti koji djeci i učenicima otvarate životne vidike, podučavate ih novim znanjima, odgajate ih da postanu cjelovite osobe te uzorni građani, dobra djeca svojih roditelja i iskreni prijatelji. Vjerujemo u vašu intrinzičnu motiviranost.

Pozdravljam i nenastavno osoblje u školama koje u ovoj nastavnoj godini ima važnu ulogu, posebice u provođenju mjera HZJZ-a i preporuka Ministarstva, u smislu stvaranja pretpostavki za siguran boravak i rad u školi.

S vama dijelimo odgovornost za sve postavljene ciljeve jer smo zajedno pokazali da uz predanost ciljevima uspjeh neće izostati.

Ministarstvo će vam i ove godine, zajedno s agencijama sustava, pružati stručnu potporu jer samo zajedničkim radom možemo stvarati uvjete za školu koja uči.

Neka nas u našim zadaćama nadahnjuju pozitivne strane povratka u školu (kao što su susreti s prijateljima, igra, učenje i stjecanje novog znanja), kao i saznanje da je školsko okružje prirodno okružje ključno za razvoj i osobni integritet djece i učenika u kojem se oni osjećaju najbolje.

Obraćam se i građankama i građanima Republike Hrvatske jer je, s obzirom na epidemiološku situaciju, u očuvanju sebe i zajednice zdravima bitno ponašanje svakog od nas, kako u školi tako i izvan škole. Budimo svjesni promjena koje vidimo u svakodnevnom životu i ne doživljavajmo ih kao prepreke, već kao izazov. Pridržavanjem uputa i mjera štitimo zdravlje djece/učenika, odgojno-obrazovnih radnika i svih zaposlenika u odgojno-obrazovnoj ustanovi, a neizravno i zdravlje svojih obitelji i građana Republike Hrvatske.
Uz sinergiju i zajedništvo, učinimo naš odgojno-obrazovni sustav zdravim, sigurnim i snažnim.

Budimo i ostanimo odgovorni!

U tom ozračju svima nama želim poticajno okružje te uspješnu novu nastavnu godinu!

prof. dr. sc. Radovan Fuchs,
ministar znanosti i obrazovanja

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 8. 9. 2020.

Jelovnik za ozujak 2021..pdf

« Ožujak 2021 »