04.12.2020. 14:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Danas, oko 11:20 sati, otklonjen je problem s opskrbom elektricnom energijom zupanijskog cvorista u Varazdinu te je na podrucju Varazdinske zupanije ponovno uspostavljena mrezna povezanost. Srdacan pozdrav, — Mrezni ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

04.12.2020. 14:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija appeared first on CARNET .

04.12.2020. 11:01
INFO Najava radova – HT – Brodsko-posavska zupanija – 08.12.2020.
Postovani, U utorak, 8. prosinca 2020. izmedju 00:00 i 02:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Brodsko-posavske zupanije ... The post INFO Najava radova – HT – Brodsko-posavska zupanija – 08.12.2020. appeared first on CARNET .

03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020. 08:01
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

Škola u prirodi

Po prvi put tople boje Franka preplavile Orahovicu

Škola u prirodi dio je redovne nastave učenika razredne nastave. Specifična je po svom ustroju zato jer se zaista odvija u prirodi. Njezina obrazovna i odgojna uloga vrlo je važna za uzrast učenika razredne nastave. U Školi u prirodi učenici stječu znanja na poseban način, prateći sve prirodne promjene u pravom smislu riječi te uočavajući njihove međusobne uzročno-posljedične odnose. Uočavanjem odnosa u prirodi učenici stječu osnovne spoznaje o samoj prirodi, odnosu čovjeka prema prirodi, važnost suživota čovjeka i prirode. Iz svega toga proizlazi i jedna važna zadaća Škole u prirodi, a to je humani odnos prema prirodi i razvoj ekološke svijesti.

Ove su školske godine učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica boravili u Orahovici i realizirali program ŠKOLA U PRIRODI.
U ponedjeljak 29.4. u ranim jutarnjim satima četvrtaši naše škole krenuli su na put u Orahovicu. Za mnoge učenike to je bilo i prvo odvajanje od roditelja na više dana. Vremena za tugovanje nije bilo jer su ih u Orahovici dočekali učitelji plivanja i ukratko ih upoznali sa svakodnevnim aktivnostima. Nakon smještaja u sobe učenici su krenuli na bazen. Nakon inicijalnog testiranja plivanja raspoređeni su u skupine. Dok je jedna skupina bila na plivanju, druga skupina je imala nastavu i vrijeme za igru na igralištu. U šetnji gradom posjetili su stari mlin, lokomotivu „Ćiru“ i muzej „Park prirode Papuk“ gdje su razgledali eksponate iz 13. stoljeća, time upoznali bogatu povijest Orahovice, te su kupljeni brojni suveniri za uspomenu. Drugi dan smo posjetili ranč „Koral“ gdje su učenici uživali u jahanju konja, boksanju, nogometu, hranjenju životinja i šetnji šumom. Uz nastavne sadržaje koje su učenici svakodnevno savladavali bilo je vremena i za zabavu.
Posjet disco klubu, slastičarnici, društvene igre, predstavljanje grupa „Orahovica traži zvijezdu“, jutarnje tjelovježbe, druženje s učenicima OŠ Dalj i noćno kupanje ostavilo je poseban trag.

Uz lijepo sjećanje na boravak u Orahovici neki su ponijeli trajnu uspomenu u obliku diploma za najuredniju sobu, za ples i pjevanje, kao i za  natjecanje u sportskim igrama, a gotovo svi učenici su dobili diplome za plivanje.
Uz učenje, plivanje, igru i zabavu došao je i zadnji dan, petak 3.5. dan za pakiranje i povratak kući. Na povratku kući posjetili smo Našički Markovac i uživali u malom životinjskom carstvu.

Učiteljice Vesna Košak, Ivana Masnec i Marija Pongrašić

Sve slike možete pogledati ovdje: Škola u prirodi

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 5. 5. 2019.

Jelovnik za prosinac.pdf

« Prosinac 2020 »