25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .

23.02.2021. 17:02
INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi Hrvatskog telekoma na medjugradskoj vezi Zagreb – Sisak, koji ce se odvijati u petak 26.2.2021 od 00:30 do 03:00 sati. ... The post INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30 appeared first on CARNET .

22.02.2021. 09:02
CARNET kreće s novim nizom edukacija
CARNET započinje novi niz webinara i virtualnih radionica namijenjenih svim odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele steći ili unaprijediti vlastite kompetencije u osmišljavanju i provođenju nastave u virtualnom okruženju ili po kombiniranom ... The post CARNET kreće s novim nizom edukacija appeared first on CARNET .

19.02.2021. 12:41
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizira mrežni događaj pod nazivom ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj" koji će se ... The post Projekt e-Škole kao primjer dobre prakse na konferenciji ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj” appeared first on CARNET .

17.02.2021. 15:50
STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola?
Mislite li da vaša škola ima jasno određen STEM plan i strategiju? Smatrate li svoju školu kompetentnom STEM školom? Pozivamo vas da odgovore na ova pitanja potražite kroz sudjelovanje na ... The post STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola? appeared first on CARNET .

Projekt e-Skole

Potpisan ugovor o sudjelovanju u projektu e-Škole

OŠ Zvonimira Franka, Kutina odabrana je za sudjelovanje u pilot projektu „e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola”. Svečano potpisivanje Ugovora o sudjelovanju u projektu  između Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, predstavnika prvih 20 škola i njihovih osnivača, održano je u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 20. travnja 2015. godine.

Na javni poziv za uključenje u pilot-projekt “e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola” javilo se 705 škola, a odabrano ih je 150. Izbor škola napravljen je na početku samog projekta, kako bi se lakše moglo detaljnije planirati aktivnosti, troškove i nabavu, dok će opremanje i ostale projektne aktivnosti na većini izabranih škola krenuti početkom 2016. godine. Ovih prvih 20 škola će se uključiti u inicijalnu fazu projekta od jeseni 2015. godine.

e-Škole su digitalno zrele škole, spojene na ultra-brzi Internet, visoko opremljene informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (IKT), s informatiziranim procesima poslovanja te učenja i poučavanja. U e-Školi digitalno kompetentni nastavnici i učenici u svom svakodnevnom radu koriste računalnu i mobilnu opremu, te obrazovne aplikacije i digitalne nastavne materijale.

Pilot projekt e-Škole je prva faza u projektnom planiranju cjelokupnog projekta e-Škole. Pilot projekt će poslužiti za testiranje organizacijskih, tehnoloških i obrazovnih pretpostavki uvođenja IKT-a u obrazovne procese, stoga će škole uključene u pilot projekt biti u prilici prilagoditi načine učenja i poučavanja novom informatiziranom okolišu s ciljem uporabe suvremenih metoda i alata u nastavi, kao i lakše praćenje napredovanja učenika.

U Školi je dana 5. svibnja 2015. godine održana edukacija svih učitelja i stručnih suradnika koju je organizirao Carnet.

Škola će biti opremljena sa dvije STEM učionice. Jedna od njih bit će interaktivna učionica (prezentacijska oprema + 30 tablet računala), a druga učionica bit će prezentacijska učionica s prezentacijskom opremom.

Pilot projekt će se u Školi provoditi  od 2015. do 2017. godine.

Gradska delegacija u e-skoli

Delegacija Grada Kutine  je u srijedu, 9. ožujka 2016. obišla OŠ Zvonimira Franka koja se nalazi među prvih 20 škola u Republici Hrvatskoj opremljenih u sklopu EU projekta e-Škole potrebnom informatičkom opremom.

«Riječ je o pilot projektu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i CARNet-a punog naziva «e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola» čiji je potpisnik i Grad Kutina. OŠ Zvonimira Franka nalazi se među prvih 20 škola u Hrvatskoj, dok će se ostalih 130 škola priključiti programu početkom 2016. godine», rekao  je ravnatelj škole Dario Duda koji je iznimno zadovoljan realizacijom projekta i naravno uvrštavanjem OŠ Zvonimira Franka među prvih 20 škola.

Tekst i fotografije: www.kutina.hr/Vijesti

Jelovnik za ozujak 2021..pdf