15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

Projekt e-Skole

Potpisan ugovor o sudjelovanju u projektu e-Škole

OŠ Zvonimira Franka, Kutina odabrana je za sudjelovanje u pilot projektu „e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola”. Svečano potpisivanje Ugovora o sudjelovanju u projektu  između Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, predstavnika prvih 20 škola i njihovih osnivača, održano je u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 20. travnja 2015. godine.

Na javni poziv za uključenje u pilot-projekt “e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola” javilo se 705 škola, a odabrano ih je 150. Izbor škola napravljen je na početku samog projekta, kako bi se lakše moglo detaljnije planirati aktivnosti, troškove i nabavu, dok će opremanje i ostale projektne aktivnosti na većini izabranih škola krenuti početkom 2016. godine. Ovih prvih 20 škola će se uključiti u inicijalnu fazu projekta od jeseni 2015. godine.

e-Škole su digitalno zrele škole, spojene na ultra-brzi Internet, visoko opremljene informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (IKT), s informatiziranim procesima poslovanja te učenja i poučavanja. U e-Školi digitalno kompetentni nastavnici i učenici u svom svakodnevnom radu koriste računalnu i mobilnu opremu, te obrazovne aplikacije i digitalne nastavne materijale.

Pilot projekt e-Škole je prva faza u projektnom planiranju cjelokupnog projekta e-Škole. Pilot projekt će poslužiti za testiranje organizacijskih, tehnoloških i obrazovnih pretpostavki uvođenja IKT-a u obrazovne procese, stoga će škole uključene u pilot projekt biti u prilici prilagoditi načine učenja i poučavanja novom informatiziranom okolišu s ciljem uporabe suvremenih metoda i alata u nastavi, kao i lakše praćenje napredovanja učenika.

U Školi je dana 5. svibnja 2015. godine održana edukacija svih učitelja i stručnih suradnika koju je organizirao Carnet.

Škola će biti opremljena sa dvije STEM učionice. Jedna od njih bit će interaktivna učionica (prezentacijska oprema + 30 tablet računala), a druga učionica bit će prezentacijska učionica s prezentacijskom opremom.

Pilot projekt će se u Školi provoditi  od 2015. do 2017. godine.

Gradska delegacija u e-skoli

Delegacija Grada Kutine  je u srijedu, 9. ožujka 2016. obišla OŠ Zvonimira Franka koja se nalazi među prvih 20 škola u Republici Hrvatskoj opremljenih u sklopu EU projekta e-Škole potrebnom informatičkom opremom.

«Riječ je o pilot projektu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i CARNet-a punog naziva «e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola» čiji je potpisnik i Grad Kutina. OŠ Zvonimira Franka nalazi se među prvih 20 škola u Hrvatskoj, dok će se ostalih 130 škola priključiti programu početkom 2016. godine», rekao  je ravnatelj škole Dario Duda koji je iznimno zadovoljan realizacijom projekta i naravno uvrštavanjem OŠ Zvonimira Franka među prvih 20 škola.

Tekst i fotografije: www.kutina.hr/Vijesti

sk kalendar 18-19.jpg