19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

Projekt e-Skole

Potpisan ugovor o sudjelovanju u projektu e-Škole

OŠ Zvonimira Franka, Kutina odabrana je za sudjelovanje u pilot projektu „e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola”. Svečano potpisivanje Ugovora o sudjelovanju u projektu  između Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, predstavnika prvih 20 škola i njihovih osnivača, održano je u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 20. travnja 2015. godine.

Na javni poziv za uključenje u pilot-projekt “e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola” javilo se 705 škola, a odabrano ih je 150. Izbor škola napravljen je na početku samog projekta, kako bi se lakše moglo detaljnije planirati aktivnosti, troškove i nabavu, dok će opremanje i ostale projektne aktivnosti na većini izabranih škola krenuti početkom 2016. godine. Ovih prvih 20 škola će se uključiti u inicijalnu fazu projekta od jeseni 2015. godine.

e-Škole su digitalno zrele škole, spojene na ultra-brzi Internet, visoko opremljene informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (IKT), s informatiziranim procesima poslovanja te učenja i poučavanja. U e-Školi digitalno kompetentni nastavnici i učenici u svom svakodnevnom radu koriste računalnu i mobilnu opremu, te obrazovne aplikacije i digitalne nastavne materijale.

Pilot projekt e-Škole je prva faza u projektnom planiranju cjelokupnog projekta e-Škole. Pilot projekt će poslužiti za testiranje organizacijskih, tehnoloških i obrazovnih pretpostavki uvođenja IKT-a u obrazovne procese, stoga će škole uključene u pilot projekt biti u prilici prilagoditi načine učenja i poučavanja novom informatiziranom okolišu s ciljem uporabe suvremenih metoda i alata u nastavi, kao i lakše praćenje napredovanja učenika.

U Školi je dana 5. svibnja 2015. godine održana edukacija svih učitelja i stručnih suradnika koju je organizirao Carnet.

Škola će biti opremljena sa dvije STEM učionice. Jedna od njih bit će interaktivna učionica (prezentacijska oprema + 30 tablet računala), a druga učionica bit će prezentacijska učionica s prezentacijskom opremom.

Pilot projekt će se u Školi provoditi  od 2015. do 2017. godine.

Gradska delegacija u e-skoli

Delegacija Grada Kutine  je u srijedu, 9. ožujka 2016. obišla OŠ Zvonimira Franka koja se nalazi među prvih 20 škola u Republici Hrvatskoj opremljenih u sklopu EU projekta e-Škole potrebnom informatičkom opremom.

«Riječ je o pilot projektu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i CARNet-a punog naziva «e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola» čiji je potpisnik i Grad Kutina. OŠ Zvonimira Franka nalazi se među prvih 20 škola u Hrvatskoj, dok će se ostalih 130 škola priključiti programu početkom 2016. godine», rekao  je ravnatelj škole Dario Duda koji je iznimno zadovoljan realizacijom projekta i naravno uvrštavanjem OŠ Zvonimira Franka među prvih 20 škola.

Tekst i fotografije: www.kutina.hr/Vijesti

sk kalendar 18-19.jpg