15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

Eko škola

Osnovna škola Zvonimira Franka – Kutina uključila se 2002. godine u program Međunarodne Eko-škole. Procjenom stanja okoliša odabrali smo projekt zbrinjavanja otpada i kontinuirano oplemenjivanje i unapređivanje okoliša. Sadržaje projekta ugradili smo u sve oblike neposrednog odgojno-obrazovnog rada. Ustrojili smo novi oblik učeničke zadruge sa sekcijama ekologa, povrtlara, cvjećara, ratara, uzlanja, zadruga-suveniri. Okoliš naše škole površine je 35.000 m2.Škola je zagrljena s preko tisuću sadnica i ukrasnog bilja. Obzirom na veličinu škole i površinu vanjskog okoliša, u školi je nastajala velika količina otpada koji se najvećim dijelom sastojao od organskih tvari – biootpad i otpadni papir. Biootpad smo zbrinuli kompostiranjem u vrlo jednostavnoj kompostani. Kompost rabimo pri uzgoju cvjetnica i sadnica. Otpadni papir učenici sami razvrstavaju u učionicama. Svaki razredni odjel izradio je, zajedno sa svojim razrednim učiteljem, koš od prirodnog materijal za stari papir. Tako sakupljen papir učenici odlažu u posebno spremište za papir u blizini škole. Odvoz papira vrši Unija-Zama. Ovakvim zbrinjavanjem otpada smanjili smo troškove čestih odvoženja kontejnera za otpad. Planskim i smišljenim radom u okolišu škole formirali smo životne zajednice našeg zavičaja:školski park, baru-biološki bazen, travnjak, cvijetnjak, kamenjar. U životne zajednice kontinuirano prenosimo i njegujemo autohtone biljne vrste iz prirodnog okoliša, kako bismo očuvali zavičajnu biološku raznolikost. Posebno smo ponosni što se u našem okolišu nalaze zaštićene, ugrožene, osjetljive i prorijeđene biljne vrste našeg zavičaja. Učenici naše škole mogu neposredno doživjeti prirodu, promatrati je, osjetiti je, dodirnuti je, čuti i tako je zavoljeti i očuvati. Unutrašnji pristor škole oplemenjen je i ispunjen maštovitim i kreativnim radovima učenika i učitelja.
                   Za Projektni dan naše škole izabrali smo
3. svibnja (Dan Sunca). Tog dana rad je uspješno organiziran u nekoliko radionica: likovnoj, glazbenoj, informatičkoj, dramskoj,  novinarskoj, strani jezici, ekološki kviz, poučna staza-Betlehem. Mi nismo najbolji ali smo prepoznatljivi. Prepoznatljivi smo po okolišu škole, pravoj učionici na otvorenom, o čijem uređenju trajno brinu učenici i zaposlenici škole. Certifikat i Zelena zastava priznanja su uspješnosti rada na projektu, ali ono najvrjednije što je proizašlo iz projekta je nova kvaliteta života i rada u školi.

5. lipnja 2003. na Međunarodni dan zaštite okoliša, podignuta je Zelena zastava uz bogat kulturno-umjetnički program. Uz učenike, učitelje, roditelje, kuma i mnogobrojne goste, svečanosti su bili nazočni gradonačelnica grada Kutine te saborska zastupnica.

Povelja i Zelena zastava veliko su priznanje svim našim učenicima i djelatnicima, ali i poticaj i obveza u našem daljnjem radu.

Treba ih slijediti i ispuniti. Mi to hoćemo i možemo.
Odbor Eko-škole

sk kalendar 18-19.jpg