03.03.2021. 17:02
Postovani, Primili smo obavijest od Iskona o radovima, koji ce se odviti u ponedjeljak 8. ozujka 2021. u 20 sati. Uslijed navedenih radova ce doci do prekida mrezne povezanosti prema ... The post INFO Najava radova – Iskon, Bjelovarsko-bilogorska i Pozesko-slavonska zupanija, 8.3.2021. appeared first on CARNET .

02.03.2021. 11:02
INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021.
Postovani, U petak, 5. ozujka 2021., u vremenu izmedju 00:00 i 3:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Najava radova – HT – Splitsko-dalmatinska zupanija 5.3.2021. appeared first on CARNET .

01.03.2021. 08:13
Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr
Početak ožujka učenicima osnovnih i srednjih škola, kao i njihovim nastavnicima i roditeljima donosi i neke novosti. Nakon deset godina postojanja dva CARNET-ova portala - Portal škole.hr  i e-lektire, dobili ... The post Redizajnirani CARNET-ovi portali e-lektire i škole.hr appeared first on CARNET .

26.02.2021. 14:51
Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja
U četvrtak, 4. ožujka 2021. godine, s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen tips & tricks - Izgled i struktura tečaja". Drugi po redu ... The post Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja appeared first on CARNET .

25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .

Pismo

Otvoreno pismo Dječjeg gradskog vijeća Grada Kutine

svim učenicima i učenicama osnovnih škola, učiteljima i učiteljicama

te svim odraslima koji podržavaju i pomažu djeci u ovoj situaciji

Dragi učenice i učenici!

Prošla su 3 tjedna otkako ne idemo u školu. Sve nas je poprilično zatekla novonastala situacija s koronavirusom. Svi se mi prilagođavamo na postojeće promjene u svakodnevnom životu kako najbolje znamo i umijemo. Znam da  virtualna nastava i ovakav  oblik obrazovanja ne može zamijeniti naše kontakte s učiteljima i prijateljima iz razreda,  ali moramo se prilagođavati jer opasnost postoji. Svi mi smo do sada olako shvaćali naš način života. Tako bezbrižan i miran da ne moraš ni za što mariti, osim za svoje školske i kućanske obveze. Prirodu smo shvaćali olako, druženje s prijateljima, a nadasve slobodu.

Nikada ne bih pretpostavio, da će mi škola, školski nestašluci, školska druženja, moji nastavnici, djelatnici škole i moje obveze, toliko nedostajati. Nedostaju nam i naša igrališta i aktivnosti kojima smo se bavili u našem Gradu. Ali eto, valjda je u judskoj prirodi da tek kad nešto izgubimo, shvatimo koliko nam to znači, ali u ovoj situaciji moramo biti hrabri, optimistični i strpljivi.

Ovu situaciju moramo sagledati i s jedne vedrije strane; imamo više vremena za sebe te jednako tako jedni za druge u svojoj obitelji.

Možda je netko ranije htio pročitati knjigu, slikati, pisati, vježbati, urediti vrt, naučiti svirati neku pjesmu, a za to nije imao vremena. Sada imamo vremena napretek i smatram da bi svatko u ovoj situaciji trebao i morao poraditi na sebi.

Moramo se s jednim velikim poštovanjem zahvaliti našim zdravstvenim djelatnicima i svima onima koji nesebično rade i brinu o nama svatko sa svoje pozicije i radnog mjesta te rade u organizacijama koje olakšavaju ovu tešku situaciju .

Želimo zahvaliti našim ravnateljicama i ravnateljima, pedagoškom osoblju škole i ostalim djelatnicima škole. Posebnu zahvalu upućujemo učiteljicama i učiteljima na njihovom trudu ,jer naše obrazovanje nije stalo, ono hrabro nastavlja dalje i kada sve ovo završi, bit ćemo još svjesniji koliko je bilo važno omogućiti nam da nastavimo, pa makar i virtualo naše učeničke živote. Hvala vam😊

Jednom, kad sve ovo završi počet ćemo više cijeniti ljudske vrijednosti i bogatstvo prirode.

A najviše se veselim da ćemo kada sve ovo završi zagrliti sve one koji su nam pri srcu i na taj način izraziti im svoju ljubav.

Želim svima vama i vašim obiteljima u ime Dječjeg gradskog vijeća Kutina, puno sreće i zdravlja te blagoslovljen i radostan Uskrs.

ČUVAJTE SE I OSTANITE DOMA.

Predsjednik

Dječjeg gradskog vijeća

Gabrijel Grediček

U Kutini 10. travnja 2020. godine

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 10. 4. 2020.

Jelovnik za ozujak 2021..pdf

« Ožujak 2021 »