27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

25.11.2020. 23:01
INFO Najava radova u Puli 1. 12. 2020. 00:00 – 02:00
Postovani, U utorak, 1. prosinca 2020., u vremenu od 00:00 do 02:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed ... The post INFO Najava radova u Puli 1. 12. 2020. 00:00 – 02:00 appeared first on CARNET .

24.11.2020. 14:14
U jednom od najvećih slučajeva curenja podataka u povijesti više od 23 000 baza podataka postalo je javno dostupno. Za kolekciju baza se vjeruje kako je potekla s privatnog hakerskog ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT utvrdio curenje podataka više od 47 000 korisničkih računa appeared first on CARNET .

20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

Svjetski dan voda - voda za sve

SVJETSKI DAN VODA – VODA ZA SVE

Proslava Svjetskog dana voda 2019., pod nazivom "Nikoga ne smijemo ostaviti po strani - Voda za sve", održana je u Nacionalnom parku Plitvička jezera u hotelu Jezero.

Hrvatske vode organizirale su i ove godine natječaj "Najmlađi za vode Hrvatske 2018. – 2019." Naša Škola sudjelovala je na Natječaju s 8.b razredom. Mentorice su bile: Ana Demut, dipl. knjižničar, stručni suradnik savjetnik, Andrea Kostelac, dipl. učitelj engleskog jezika te Marina Malnar, prof. biologije i kemije.

Učenici su izrađivali edukativnu, dvojezičnu slikovnicu  - IMAMO I ČUVAMO PLITVIČKA JEZERA /WE HAVE AND TAKE CARE OF THE PLITVICE LAKES.

O sudjelovanju na Natječaju počeli smo razgovarati tijekom mjeseca rujna. Bio je to neobičan početak. Učenica I.B. (8.b) došla je u knjižnicu posuditi knjigu te pitala knjižničarku može li se dalje nastaviti suradnja na sličnom projektu tijekom ove školske godine. Naime, učenici, tada 7.b razreda, pobijedili su prošle godine na istom Natječaju kada su izradili TAKTILNU SLIKOVNICU, a za to im je uručena nagrada u Kopačkom ritu. Dodjeli nagrada tada su prisustvovala sva nagrađena djeca i mentori u Natječaju jer je glavna svečanost proslave Svjetskog dana voda 2018. bila otkazana i nije se održala zbog velikih poplava koje su zadesile Hrvatsku. Hrvatske vode su tom prilikom organizirale prijevoz autobusom, a u dogovoru s Javnom ustanovom PP Kopački rit, organizirale i razgledavanje multimedijskog centra i vožnju brodom.

Vrlo brzo ovoj ideji učenice priključili su se i drugi učenici istog razreda te su se u projekt i radionice uključile nastavnice Andrea Kostelac i Marina Malnar.

Krenuli smo. Dogovorili smo glavne likove te započeli stvarati priču.Radionice su se održavale u školskoj knjižnici tijekom sata razrednika te još dva puta tjedno kada su dolazili učenici koji nisu pohađali satove njemačkoga jezika. Izuzetno su se trudili!

Rad smo predali početkom veljače. Dugo je trajalo iščekivanje o rezultatima. Sudjelovale su 102 škole s 394 učenička rada u sedam kategorija.

Naš rad nije bio nagrađen, ali je od Povjerenstva Hrvatskih voda uz ostalih 5 radova pohvaljen za izuzetno zalaganje i doprinos u podizanju svijesti o zaštiti voda. Kako je rad sadržajem i porukom o zaštiti Plitvičkih jezera bio blizak lokaciji održavanja svečanosti, pozvani smo od strane Hrvatskih voda da ga svečano uručimo ravnatelju NP Plitvička jezera.

Veselju nije bilo kraja!

Prema uobičajenoj praksi Hrvatskih voda, na glavnu svečanost obilježavanja Svjetskog dana voda bio je pozvan jedan učenik i jedan mentor.

Uz prisutnost velikog broja uzvanika i gostiju u kongresnoj dvorani hotela Jezeronaša slikovnica je uručena direktoru NP Plitvička jezera Tomislavu Kovačeviću. Uručila ju je učenica 8.b razreda, Sara Bagić. Ministar zaštite okoliša i energetike dr. sc. Tomislav Ćorić uručio je posebnu pohvalnicu Školi.

Boravak na Plitvicama bio je prekrasan! Nakon svečanog dijela te domjenka organiziran je obilazak Plitvica s vodičem. Uz prekrasni sunčan dan i ugodnu vožnju brodom došli smo i do Velikog slapa. Čarolija vode i Plitvica se ne može opisivati! Potrebno je doći!!!

Svaki učenik dobio je poklon Hrvatskih voda za sudjelovanje u Natječaju. Bile su to: platnene torbe, majice, kape, rasporedi, časopisi i slikovnice. Pokloni su uručeni također i mentorima te ravnatelju. Naravno, tu su i zahvalnice.

Hvala Hrvatskim vodama na njegovanju očuvanja voda i prirode koje provode kroz predavanja i Natječaj!

Također, zahvaljujemo na poklonima!

Hvala svima na suradnji!

Tekst i fotografije: Ana Demut, dipl. knjižničar

stručni suradnik savjetnik

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 30. 3. 2019.

Jelovnik za studeni 2020.pdf

« Studeni 2020 »