25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .

23.02.2021. 17:02
INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi Hrvatskog telekoma na medjugradskoj vezi Zagreb – Sisak, koji ce se odvijati u petak 26.2.2021 od 00:30 do 03:00 sati. ... The post INFO Najava radova – Sisak – 26.2.2021 u 00:30 appeared first on CARNET .

22.02.2021. 09:02
CARNET kreće s novim nizom edukacija
CARNET započinje novi niz webinara i virtualnih radionica namijenjenih svim odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele steći ili unaprijediti vlastite kompetencije u osmišljavanju i provođenju nastave u virtualnom okruženju ili po kombiniranom ... The post CARNET kreće s novim nizom edukacija appeared first on CARNET .

19.02.2021. 12:41
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizira mrežni događaj pod nazivom ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj" koji će se ... The post Projekt e-Škole kao primjer dobre prakse na konferenciji ,,Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj” appeared first on CARNET .

17.02.2021. 15:50
STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola?
Mislite li da vaša škola ima jasno određen STEM plan i strategiju? Smatrate li svoju školu kompetentnom STEM školom? Pozivamo vas da odgovore na ova pitanja potražite kroz sudjelovanje na ... The post STEM School Label - Kako da moja škola postane STEM škola? appeared first on CARNET .

Maturalac

Učenici tri sedma razreda naše škole 21. svibnja 2019.g. rano ujutro krenuli su na maturalac u Istru koji je trajao četiri dana. Vozeći se Istarskim ipsilonom stigli smo u Poreč.

Uz pratnju lokalnog vodiča obišli smo razne znamenitosti, gradsku jezgru te posjetili Eufrazijevu baziliku. Preostalo slobodno vrijeme iskoristili smo za samostalno razgledavanje i kupovinu suvenira. Iz Poreča odvezli smo se u Pulu gdje smo se smjestili u hotel” Brioni”. Tu smo se družili i kupali u hotelskom bazenu. Nakon večere išli smo u disco unutar hotela i dobro se zabavili. Učiteljice i pedagog velikodušno su nam dozvolili izlazak iz soba do 12,00 sati.

Drugi dan posjetili smo Nacionalni park Brijuni. Autobusom smo došli do Fažane gdje smo se ukrcali na brod za Brijune. Na brodu smo imali vodičicu koja nam je sve objašnjavala. Na Brijunima vozili smo turističkim vlakom po otoku uz povremeno stajanje kako bi više toga vidjeli. Poslije smo obišli neke znamenitosti na otoku i tako završili obilazak. Brodom smo se vratili u Fažanu i u obližnjem restoranu ručali.

Poslije večere posjetili smo Pulu. Vidjeli smo Dvojna vrata, Herkulova vrata, Slavoluk Sergijevaca, Augustov hram, a najzanimljivije je bio amfiteatar Arena. Navečer smo se vratili u hotel gdje se nastavilo druženje s prijateljima jer nam se baš i nije spavalo iako smo bili umorni.

Treći dan maturalca prilično nenaspavani nakon doručka autobusom smo išli do malog mjesta Roča. Grad je zaista malen, ali pogled u njegovo podnožje bio je očaravajući. Nastavili smo putovanje do Huma koji je najmanji grad na svijetu. Put do Huma bio je dugačak i mukotrpan, bar nam se tako činilo. Umorni smo obišli grad te krenuli nazad.

Posjetili smo i Motovun, a vodič nam je pokazao najvažnije znamenitosti. Već prilično umorni od razgledavanja najviše smo se razveselili ručku u restoranu. Nakon povratka u hotel imali smo slobodno vrijeme,a navečer opet smo se proveli u discu.

Toga jutra prije odlaska kući vrijeme smo proveli na plaži, slušali pjesme, loptali se , a najhrabriji se kupali.Na povratku kući posjetili smo još jedan prekrasan istarski gradić- Rovinj. Tu smo posjetili crkvu svete Eufemije i još neke spomenike.

Nakon nekoliko lijepo provedenih dana maturalac je završio. Tijekom vožnje bio je kviz znanja o stečenom znanju na maturalcu. Pobjednik je bio Patrik Gubić iz 7.c.

Unatoč umoru zapjevali smo takozvanu himnu našeg maturalca i ostale pjesme. Tako u dobrom raspoloženju stigli smo pred školu. Izašli smo iz autobusa i ugledali naše roditelje sa sretnim i začuđenim izrazima lica. Mogli su i sami zaključiti kako nam je bilo.

Lora Kleflin, 7.a

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 5. 6. 2019.

Jelovnik za ozujak 2021..pdf

« Veljača 2021 »