Osnovna škola Zvonimira Franka Kutina

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Suzana Vuković, 2. 12. 2016.

Učenici osmih razreda i njihove razrednice 28. i 29. studenog 2016. godine posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvog dana boravka u „Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar“ poslušali su predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. U poslijepodnevnim satima obišli su Gradski muzej Vukovar koji je smješten u obnovljenom dvorcu Eltz i Muzej vučedolske kulture gdje su vidjeli prvu indoeuropsku kuću-košaru, prapovijesna kola, najstariji kalendar, vučedolsku keramiku, broncu i niz predmeta koji govore o kulturi iz 3. i 2. tisućljeća prije Krista.

Drugog dana obišli su memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom i Masovnu grobnicu Ovčaru i Memorijalno groblje gdje su zapalili svijeće za žrtve Domovinskog rata.

Posjet Vukovaru završio je u Memorijalnom centru (bivšoj vojarni) predavanjem „Škola mira“ i kvizom za učenike u kojem je naša škola osvojila 3. mjesto.

Tekst: Melita Lenička

Fotografije: Irena Tošić