Osnovna škola Zvonimira Franka

Prijava i upis

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Suzana Vuković, 2. 12. 2016.

Učenici osmih razreda i njihove razrednice 28. i 29. studenog 2016. godine posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvog dana boravka u „Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar“ poslušali su predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. U poslijepodnevnim satima obišli su Gradski muzej Vukovar koji je smješten u obnovljenom dvorcu Eltz i Muzej vučedolske kulture gdje su vidjeli prvu indoeuropsku kuću-košaru, prapovijesna kola, najstariji kalendar, vučedolsku keramiku, broncu i niz predmeta koji govore o kulturi iz 3. i 2. tisućljeća prije Krista.

Drugog dana obišli su memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom i Masovnu grobnicu Ovčaru i Memorijalno groblje gdje su zapalili svijeće za žrtve Domovinskog rata.

Posjet Vukovaru završio je u Memorijalnom centru (bivšoj vojarni) predavanjem „Škola mira“ i kvizom za učenike u kojem je naša škola osvojila 3. mjesto.

Tekst: Melita Lenička

Fotografije: Irena Tošić