Osnovna škola Zvonimira Franka Kutina

« Svibanj 2018 »

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

15.05.2018. 15:25
15. svibnja 2018. godine prestaje s radom usluga e-Knjižnica
Obavještavamo sve korisnike CARNET-ove usluge e-Knjižnica da ista dana 15. svibnja 2018. godine prestaje s radom. Svi sadržaji prebačeni su u Edutorij odakle su i dalje dostupni svima zainteresiranima.

04.05.2018. 12:13
Kineska delegacija u posjetu CARNET-u
U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u prostorijama CARNET-a održan je sastanak s kineskom delegacijom BAST-a (Bejinig Assoociation for Science and Technology) iz glavnog grada Pekinga.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Suzana Vuković, 2. 12. 2016.

Učenici osmih razreda i njihove razrednice 28. i 29. studenog 2016. godine posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvog dana boravka u „Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar“ poslušali su predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. U poslijepodnevnim satima obišli su Gradski muzej Vukovar koji je smješten u obnovljenom dvorcu Eltz i Muzej vučedolske kulture gdje su vidjeli prvu indoeuropsku kuću-košaru, prapovijesna kola, najstariji kalendar, vučedolsku keramiku, broncu i niz predmeta koji govore o kulturi iz 3. i 2. tisućljeća prije Krista.

Drugog dana obišli su memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom i Masovnu grobnicu Ovčaru i Memorijalno groblje gdje su zapalili svijeće za žrtve Domovinskog rata.

Posjet Vukovaru završio je u Memorijalnom centru (bivšoj vojarni) predavanjem „Škola mira“ i kvizom za učenike u kojem je naša škola osvojila 3. mjesto.

Tekst: Melita Lenička

Fotografije: Irena Tošić