Osnovna škola Zvonimira Franka Kutina

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Suzana Vuković, 2. 12. 2016.

Učenici osmih razreda i njihove razrednice 28. i 29. studenog 2016. godine posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Prvog dana boravka u „Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar“ poslušali su predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. U poslijepodnevnim satima obišli su Gradski muzej Vukovar koji je smješten u obnovljenom dvorcu Eltz i Muzej vučedolske kulture gdje su vidjeli prvu indoeuropsku kuću-košaru, prapovijesna kola, najstariji kalendar, vučedolsku keramiku, broncu i niz predmeta koji govore o kulturi iz 3. i 2. tisućljeća prije Krista.

Drugog dana obišli su memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom i Masovnu grobnicu Ovčaru i Memorijalno groblje gdje su zapalili svijeće za žrtve Domovinskog rata.

Posjet Vukovaru završio je u Memorijalnom centru (bivšoj vojarni) predavanjem „Škola mira“ i kvizom za učenike u kojem je naša škola osvojila 3. mjesto.

Tekst: Melita Lenička

Fotografije: Irena Tošić